پناهندگان در کشور آلمان در وضعیت نا مساعدی به صورت گروهی در کمپ های پناهندگی سپری می کنند. وجود اتاق های کوچک، شرایط بهداشتی نامناسب و عدم وجود امکانات لازم، شرایط را برای پناهندگان بسیار سخت نموده است اما این افراد مجبورند تا زمانی که با تقاضای پناهندگی آن ها موافقت نشده است در کمپ های پناهجویی زندگی کنند. پناهندگان در آلمان همانند سایر کشورهای عضو کنوانسیون تا زمانی که تکلیف پناهندگی مشخص نشود از هیچ حق و حقوقی بهره مند نمی شوند .

از جمله امتیازاتی که کنوانسیون پناهندگی به پناهندگان اعطا نموده است داشتن جای خواب ، خورد وخوراک و پاس سفید می باشد. پاسپورت سفید در اصطلاح به پاسپورتی گفته می شود که فرد پناهنده با این مدرک اجازه سفر به سایر کشورها را خواهد داشت به غیر از اینکه بتواند به کشور خود سفر کند . کمپ های پناهندگی در کشور آلمان دارای مراکز پلیس و خدمات درمانی مراکز و سالن های غذاخوری و استراحتگاه می باشد .

افرادی که در کشورهای اروپایی همچون کشور آلمان پناهنده می شوند اگر پیش از آن که درخواست پناهندگی آن ها پذیرفته شود به کشور خود باز گردند تا مدت ۱۰ سال اجازه ورود به کشورهای اروپایی را نخواهند داشت و هیچ گونه ویزایی جهت سفر به کشورهای اروپایی به آنها اعطا نمی گردد.

به طور کلی چندین نوع درخواست پناهندگی وجود دارد که  شامل پناهندگی سیاسی، پناهندگی مذهبی و پناهندگی اجتماعی می شود.

بررسی قوانین پناهندگی در المان

به طور معمول پناهندگی اجتماعی در کشور آلمان مورد قبول واقع نمی شود و افرادی که در کشور آلمان درخواست پناهندگی اجتماعی می کنند تایید نمی شوند  به دلیل اینکه کشور ایران شرایط اقتصادی نابسامانی نداشته و از امنیت بسیار بالایی  برخوردار است پناهندگی اجتماعی برای ایرانیانی که در کشور آلمان درخواست پناهندگی اجتماعی می کنند مورد قبول واقع نمی شود.

پناهندگانی که درخواست پناهندگی خو را بر اساس تغییر مذهب ارائه می دهند طبق قوانین پناهندگی در آلمان باید ثابت کنند که از پیش و در کشور خود دین خود را تغییر داده و در صورت بازگشت به کشورش مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار می گیرد ، البته این پناهنده ها حق بازگشت به کشور خود را ندارند .

پناهدگانی که از طریق کیس سیاسی وارد آلمان شده اند طبق قوانین پناهندگی در آلمان می بایست اثبات کنند که در خاک کشور خود به او آسیبب های روحی و روانی و جسمی می رسانند در صور اثبات این موضوع به عنوان پناهنده در کشور آلمان پذیرفته می شوند. پس از درخواست طی یک پروسه ی هفت ماهه احتمالا به درخواست او جواب می دهند و در صورت پذیرش پناهندگی این شخص همانند حق و حقوقی که شامل یک شهروند آلمانی می شود را داشته باشد .

بر اساس قوانین پناهندگی در آلمان به پناهندگان در کشور آلمان ۳ نوع محل اقامت تعلق گرفته است و گاهی پیش می آید که حملات متعددی به پناهگاه آن ها صورت می گیرد، این مکان ها عبارتند از مراکز پذیرش اولیه، مراکز اقامت جمعی و محل اقامت غیر متمرکز.

پناهجویان در کشور آلمان طبق قوانین می بایست شش ماه ابتدائی را در کمپ های مشخص شده زندگی کنند .

محل استقرار پناهندگان در ایالت هایی همچون وستفالن و بایرن و … قرار دارد .

پس از گذشت آن شش ماه اولیه سپس پناهندگان را به اقامت گاه های دسته جمعی منتقل می نمایند و آنها در کنار سایر پناهندگان در نزدیکی همان کمپ های اولیه زندگی می کنند که این مراکز در نزدیکی برخی شهرهای بزرگ همانند برلین ، دورتمند و مونیخ و همچنین برخی شهرهای کوچک تر واقع شده اند .

در سال های اخیر درخواست پناهندگی به کشور آلمان افزایش چشمگیری داشته است و قوانین پناهندگی در آلمان برای رسیدگی به پناهندگان تنظیم شده است، پناهجویان در کشور آلمان برای اقامت و زندگی بین ۱۶ ایالت تقسیم می شوند ودر تمامی این ایالت ها در کمپ های پناهندگی سپری می کنند.

متقاضیان دریافت پناهندگی در کشور آلمان

در ابتدای ورود پناهندگان می بایستی توسط مامورین انگشت نگاری شوند و از آنها عکس گرفته می شود تا پس از این مشخص گردد دارای سابقه قبلی هستند یا خیر

کارکنان اداره مهاجرت در کشور آلمان از پناهجویان سوالاتی مبنی بر اینکه برای چه چیزی کشور خود را ترک کرده اند و هدف آن ها از اعلام پناهندگی چیست می پرسند، پس از این پرسش و پاسخ ها تصمیم می گیرند که آیا برای پناهنده پرونده پناهندگی صادر کنند یا خیر.

در سال های اخیر بیشترین میزان پذیرش پناهندگان را در بین کشورهای اروپایی آلمان داشته که در این میان سهم پناهندگان را کشورهایی همچون سوریه ، عراق ، لبنان و ایرانیان دارند .

اداره فدرال مهاجرین کشور آلمان اعلام نموده است که انتظار دارد ۳۰۰ هزار پناهنده وارد کشور آلمان شود، بر اساس آمار منتشر شده در سال گذشته ۱.۱ میلیون پناهنده وارد کشور آلمان شده است و مراحل اخذ پذیرش توسط قوانین پناهندگی در آلمان برای پناهجویان اداره می شود. بعد از درخواست پناهندگی در کشور آلمان ، اجازه اقامت موقتی به پناهندگان داده می شود که در آلمان بمانند تا وضعیت اقامت آنها مشخص شود .

پناهنده طبق قوانین پناهندگی در آلمان می تواند از خدمات درمانی و بیمه اجتماعی بهره مند گردد .

ابتدا شخص برای ماندن همانطور که خواندید اجازه اقامت موقت دارد و در این زمان منتظر جواب پناهندگی می مانند چنانچه درخواست پناهندگی متقاضی رد شود او می بایست کشور آلمان را ترک نماید .

در حال حاضر شرایط پناهندگی در کشور آلمان برای پذیرش اتباع مختلف متفاوت می باشد و اولویت با افرادی است که در کشورشان جنگ و یا مسائلی از این قبیل که کشورشان را نا امن سازد وجود داشته باشد ، البته راه ورود غیر قانونی هم نمی تواند مشکل گشای شما باشد و خود این مسیر نیز از سوی افرادی که وکیل نیستند یا قاچاقچی هستند به شما پیشنهاد می گردد . هنوز بسیاری از متقاضیانپناهندگی در کشور آلمان درک درستی از قوانین پناهندگی در آلمان و جنبه های حقوقی آن و مشکلات و سختی های آن ندارند و بدون هیچ پیش بینی و درکی فقط برای راه یابی به این کشور این مسیر نادرست را انتخاب می کنند. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره مهاجرت به آلمان، قوانین پناهندگی در آلمان، نکات پناهندگی در آلمان، شرایط پناهندگی در آلمان، مهاجرت به آلمان و قوانین پناهندگی در آلمان و سایر موارد اطلاعاتی جزئی در اختیار شما قرار گیرد.

لینک ها

منجی عدالت

بهترین دفتر حقوقی برای امور قضایی شما در اروپا و ایران با وکلای پایه 1

تماس با ما

آخرین خبرها

 • 26
  دی '93

  پرونده های مالی

  این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد متون در قالب می باشد .شما می توانید این متون را از طریق کنترل پنل جوملای خود ویرایش یا حذف نمایید .

 • 22
  دی '93

  پرونده های کیفری

  این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد متون در قالب می باشد .شما می توانید این متون را از طریق کنترل پنل جوملای خود ویرایش یا حذف نمایید .

پرونده های موفق

testimonial author کامیار

"03"

با ما تماس بگیرید . 0046706061880

درباره موسسه حقوقی منجی عدالت

کانون وکلای منجی عدالت با داشتن بیش از 15 وکیل زبده در ایران و اروپا امور حقوقی شما را انجام خواهد داد.

آخرین خبرها و رخدادها

شماره تماس

اطلاعات شرکت

دفتر سوئد

Wingårdsgatan 12 läg
1102 Göteborg Sweden

شماره تماس: 0046706061880
شماره تماس: 0046735328655

دفتر آلمان

Römerstr. 144
550116 Mainz Germany
شماره تماس: 004961345898947

دفتر تهران

تهران، بلوار نيلوفر، خيابان فرساد شرقي
، خيابان نيلوفر، آسياي ٢ ، پ١٧، واحد ٣

دفتر تبریز

تبریز . ولیعصر . کوی استانداری .
رو به روی اداره استاندارد .
طبقه فوقانی دفتر رسمی ازدواج . دفتر وکالت هادی قلی پور